Co warto wiedzieć o filtracji mikrobiologicznej wody?
Bakterie to jedno z głównych zagrożeń w przypadku wody pitnej przeznaczonej do celów spożywczych. Stwierdzenie ich występowania oznacza bezwzględny zakaz picia takiej wody, gdyż może ona stanowić realne zagrożenie dla zdrowia. Czy filtracja mikrobiologiczna może wyeliminować bakterie obecne w wodzie?
Zanieczyszczenia mikrobiologiczne w wodzie. Jak je usuwać?
Woda bezpieczna dla zdrowia, a więc nadająca się do spożycia, nie powinna zawierać w swoim składzie żadnych chorobotwórczych mikroorganizmów ani substancji chemicznych. W przypadku stwierdzenia, że znajdują się w niej mikroorganizmy, należy podjąć stosowne działania w celu jej oczyszczenia. Istnieją sposoby na skuteczną dezynfekcję wody.
Najbardziej popularną metodą walki z zanieczyszczeniami mikrobiologicznymi w wodzie jest metoda termiczna, która polega po prostu na podgrzewaniu wody. Jest to jednak sposób jednorazowy i o bardzo ograniczonych możliwościach. Nie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku zastosowań przemysłowych.
Zastosowanie filtrów mikrobiologicznych
Filtracja mikrobiologiczna to rozwiązanie, które skutecznie wyeliminuje mikroorganizmy z wody. W tym przypadku zastosowanie znajdują filtry mikrobiologiczne wgłębne i membranowe, które pozwalają na uzyskanie wolnej od zanieczyszczeń wody, a także powietrza, azotu, CO2, piwa czy innych płynów. Metoda ta wykorzystywana jest w procesach klaryfikacji, stabilizacji i sterylizacji w wielu aplikacjach.
Mikrofiltracja znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, w tym przede wszystkim w branży spożywczej, farmaceutycznej, browarniczej oraz wszędzie tam, gdzie czystość wody odgrywa kluczową rolę w procesach produkcyjnych.
W przypadku zainteresowania filtrami mikrobiologicznymi zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.