Osuszacz tandemowy Antares
ATT 025-340

Kompaktowe, energooszczędne osuszacze Tandem Technology do zastosowań sprężonego powietrza na rynkach przemysłowych i przetwórczych. Dostępne dla maksymalnego przepływu sprężonego powietrza do 2040 m³ / h przy 7 barach g i punktach rosy między plus 5 ° C do -70 ° C.

Osuszacze Parker Hiross Antares z technologią tandemową to innowacyjna rodzina osuszaczy sprężonego powietrza o wydajnościach od 150 do 2040 m³/h przy 7 barach g/PDP -40°C. Technologia tandemowa firmy Parker Hiross stanowi dalszy rozwój standardowego osuszania hybrydowego sprężonego powietrza. W porównaniu do konwencjonalnego hybrydowego procesu obróbki sprężonego powietrza, który jest prostym zestawieniem chłodnictwa i osuszacza adsorpcyjnego, technologia tandemowa idzie o krok dalej i w pełni integruje dwie klasyczne zasady osuszania w kompaktowym pakiecie. Ta unikalna kombinacja umożliwia dostarczenie użytkownikowi końcowemu wysokiej jakości sprężonego powietrza przy niskim zużyciu energii w porównaniu z bardziej tradycyjnymi osuszaczami adsorpcyjnymi.

Korzyści

  • Zmniejszenie zużycia energii do 60% w porównaniu z tradycyjnymi osuszaczami. Pozwala to na krótki okres zwrotu z inwestycji nieprzekraczający 24 miesięcy. Jeszcze większe oszczędności są możliwe w sytuacjach obciążenia częściowego lub gdy wymagany punkt rosy ciśnienia wynosi powyżej 0 ° C.
  • Ciśnieniowy punkt rosy można swobodnie regulować w zakresie od 5 ° C do -70 ° C bez fizycznych zmian w osuszaczu, tj. podobnie jak w przypadku zmiany otworu, dyszy lub rodzaju materiału osuszającego w celu osiągnięcia pożądanego punktu rosy.
  • Osuszacz sprężonego powietrza serii Antares pracują przy wysokich temperaturach wlotowych sprężonego powietrza do 65 ° C.
  • Bardzo niski koszt całkowity posiadania urządzenia ze względu na bardzo niskie koszty eksploatacji. W porównaniu ze standardowymi osuszaczami adsorpcyjnymi sprężonego powietrza urządzenia Antares wymagają znacznie mniej ilości złoża adsorpcyjnego.
  • Bezpieczeństwo procesów technologicznych klienta jest zachowane na najwyższym poziomie dzięki zastosowaniu trzech zintegrowanych filtrów o wysokiej wydajności. Filtry te zgodne są z wymaganiami wynikającymi ze standardów ISO12500.
  • Osuszacze sprężonego powietrza serii Antares są bardzo kompaktowe. Wymiary są znacznie mniejsze w porównaniu ze standardowymi osuszaczami hybrydowymi o podobnej wydajności.

Dobór urządzenia:

W celu zapewnienia wymaganej jakości powietrza, osuszacz powinien zostać dobrany na konkretne warunki pracy, a w szczególności:

– minimalne ciśnienie robocze
– maksymalny przepływ sprężonego powietrza
– maksymalna temperatura wlotowa sprężonego powietrza

Dla poprawnego doboru urządzenia należy stosować współczynniki korekcyjne wyżej podanych parametrów które są publikowane w kartach technicznych urządzeń. Doboru urządzenia najlepiej przeprowadzić kontaktując się bezpośrednio z Avrotech gdzie uzyskają państwo fachową poradę.

Literatura i materiały referencyjne:

 

Instrukcje obsługi:

 

Inne:

Zapytaj o urządzenie

3 + 11 =

WSPARCIE

Branże
Serwis
Nowości
Dokumentacja 

Avrotech sp. z o.o. sp. k.
ul. Hawelańska 1
61 -626 Poznań

Oddział Regionalny

40-780 Katowice ul. Owsiana 62

Tel. +48 502 250 845
E-mail: biuro@avrotech.pl

© 2018-2020 Avrotech sp. z o.o. sp. k.. | Polityka prywatności | Nota prawna | Warunki użytkowania